Kendermag

Hallottál már a kendermagról? hemp seeds and hemp oil
Íze leginkább a darált dióra hasonlít.
Fogyaszthatod hántolt, illetve hántolatlan formában is.
Keverheted salátákba, turmixokba, natúr joghurtba, kefirbe, és tulajdonképpen bármibe, bármikor, a lényeg a fogyasztásán van.
Nézd mire képes:

– Megakadályozza az erekben, artériákban a plakkok lerakódását, ezáltal csökkenti a stroke illetve, és a szívroham kockázatát.
– Zsírsavai gyulladáscsökkentő hatással bírnak, ami jótékonyan fokozza a vérkeringést.
– Magas antioxidáns tartalma segít megelőzni, illetve csökkenteni a rák kialakulásának a kockázatát.
– Bizonyítottan jótékony szerepet játszik a prosztata- mell- vastagbélrák megelőzésében.
– Segíti a glükóz felszívódását szervezetünkben, így gyorsabban juthatunk természetes energiához fölösleges kalória bevitel nélkül.
– Rendszeres fogyasztása energiaszint növelő hatással bír, ráadásul igen hatékony segítség az édesség utáni vágy leküzdésében is.
– Memóriajavító, valamint depressziós, szorongásos tüneteket is képes enyhíteni.
– Remek immunerősítő, anyagcsere fokozó.
– Sokkal jobban emészthető fehérje forrás, mint a húsok, tejtermékek.
– Késlelteti az öregedést.
– Hatásos savtúltengés ellen.
– Kitűnő Omega-3, Omega-6 zsírsav-, fehérje-, rostforrás, ezeket az emberi szervezet számára ideális arányban tartalmazza.

A kendermagban számos ásványi anyag, és vitamin megtalálható, mint például kalcium, vas, foszfor, magnézium, kálium, cink, mangán és réz.
Ezenkívül E-vitamint és B-vitaminokat (B1, B2, B3 és B6) is tartalmaz.

Tartalmazza továbbá az összes esszenciális aminosavat, ami setjeink, szöveteink, szervezetünk építői. A kendermagban fellelhető fehérje a legmagasabb szinten hasznosítható növényi fehérjék közé tartozik.

Kitűnő fogyást elősegítő tulajdonsága miatt igen közkedvelt táplálék mind sportolók, mind a diétázók körében már évek óta, hiszen szénhidrát tartalma mindössze csak 10,9 g/100 g, amiből cukor 1,9 g/100 g.
Fehérje tartalma viszont annál jelentősebb 30,6 g/100 g

Ez a gazdag rostforrás felhasználható gyümölcs- és zöldségsaláták, müzlik, magkeverékek, szendvicsek, sós, és édes kásák, tészták, illetve levesek ízesítésére – a főzés végén hozzáadva. Készülhet belőle mártás, energiaszelet, vagy ízesíthetünk vele desszerteket is.
Chia pudinghoz keverve igazi superfood energiabombával láthatjuk el szervezetünket, amit  (chia nélkül is) egészségünk megőrzése érdekében ajánlatos beiktatnunk mindennapi étkezéseinkbe!

Ha tetszett a bejegyzésem és szeretnél értesülni a következőkről is, akkor iratkozz fel blog értesítőmre itt a jobb oldalon!