Megnőtt a pocakod az ünnepek alatt? Így találj vissza a hétköznapokba.

sütipocakRögtön azzal kezdeném, hogy ne aggódj, nincs akkora baj! Ha tényleg csak az ünnepek alatt felugrott pár kilótól, vagy a pocakra rakódott kis feleslegtől szeretnél megszabadulni, akkor könnyebb dolgod lesz, mint gondolnád!

Annak sem kell kétségbe esni, aki valamivel több feleslegtől akar megválni, számukra is van megoldás!

Biztos végigfutott már többször is a fejeden: „úr isten, mennyit zabáltam decemberben, naná, hogy meglátszik!” A jó hír, hogy ezt csak decemberben követted el, így az úszógumi lefaragásához sem fog kelleni sokkal több idő, mint amennyi idő alatt lerakódott. Hogyan? Kis odafigyeléssel hamar megszabadulhatsz tőle.

Amire figyelned kell:
1. Az otthoni nyugodt és bőséges reggeliről ne mondj le most sem, ha esetleg az ünnepek alatt rászoktál. A sikeres fogyáshoz szükség van rá, részben a megfelelő emésztés miatt, részben pedig, hogy elkerüld a délben, netán előbb rád törő farkaséhséget. Ha ezt nem tudod megoldani, csomagolj magadnak reggelit, és vidd magaddal a munkahelyedre, vagy fogyaszd el útközben. A lényeg, hogy reggelizz!

2. Tízóraira is kapj be pár falatot, legyen az akár egy alma, vagy bármilyen más gyümölcs, egy marék mandula, dió vagy más olajos mag, egy pohár natúr joghurt, vagy kefir egy teljes őrlésű kiflivel, kenyérrel. Szem előtt kell tartani folyamatosan a mértékletességet.  Ezekkel nem csak a leadandó kilóidnak kedvezel, hanem az agyadnak is! Plusz tápanyaggal látod el a szervezeted, ami segít a koncentrációban, odafigyelésben, és a gondolkodást is serkenti.

3.  Itt jön a huncutság a dologba, innen kezdődik az odafigyelés igazán! Ha decemberben az elfogyasztott étel adagjaid, egy picit nagyobbra sikerültek, akkor ezt most csökkentsd vissza a normál mennyiségre. Nem madárnak való adagra gondolok, ne ess át a ló másik oldalára! Egy felnőttnek való teljes adag ebéd kerüljön eléd minden nap, a nem mindegy az, hogy ez mit tartalmaz!
A pocak kényes téma…. csak megfelelő diétával tudsz úrrá lenni az úszógumikon. Hiába végzel naponta akár több száz felülést, ha az étrendeden nem változtatsz, nem fog eltűnni! Ami kell neki, az a több fehérje, kevesebb szénhidrát, de a kettőt ne fogyaszd együtt. Ebből kiindulva állítsd össze minden nap az ebéded.
Pl.: Sült csirke vagy pulyka hús (mindegy melyik része), friss salátával öntet nélkül, vagy párolt zöldségekkel. Hal salátával vagy párolt zöldséggel, gomba köret, kenyér nélkül, szintén párolt zöldségekkel. További köret ötleteket itt találsz!
A fasírozottból hagyd ki a rizst, helyette zabkorpát keverj bele, így már nem hizlal, ezt is salátával vagy savanyúval fogyaszd. A rántott húst zabkorpába kell forgatni liszt nélkül, és akkor még este is nyugodtan el lehet rágcsálni. (először tojásba, aztán zabkorpába és kevés olajon, sütőben kisütni).

A legjobb, ha mindezeket megfőzöd, sütöd magadnak otthon. Ne keress kifogást, hogy te miért nem tudod! Mindent lehet, csak akarni kell! Egyszerre el tudsz készíteni akár több (3-4) adagot is a húsból, amit aztán le tudsz fagyasztani. Így amikor szükséged lesz rá, már csak bedobod a mikróba (ami minden munkahelyen megtalálható), és kész is. Ugyan ez vonatkozik a párolt zöldségekre, de akár a levesre is. Szinte mindent el tudsz készíteni előre és lefagyasztani, erre pedig tökéletesen megfelel a hétvégédből egy plusz óra.

Aki rendszeresen sportol, legalább heti három alkalommal 1-1 órát, azoknak az ebéd állhat szénhidrátból is, hiszen az izmoknak, és a szervezetnek szüksége van rá a plusz igénybevétel miatt.

4. Uzsira ugyan azt javaslom, mint tízóraira, kivétel a teljes őrlésű pékáruk. Délután (és este sem), már ne fogyassz szénhidrátot.

5. A vacsora egy igen kényes téma, örök mumus, és vitaforrás. Kell, nem kell, mikor, hogyan? „Áááá a legjobb, ha nem eszek semmit!” Ez a mondat hangzik el legtöbbször azok körében, akiknél a vacsora szóba kerül. Pedig ez butaság! A vacsora is éppen olyan fontos, mint a reggeli, csak nem mindegy mit, és mennyit eszünk! Ahogyan cikkem elején említettem, odafigyelés a kulcsa a laposabb hasnak.

Vacsorára csak fehérjét, szem előtt tartva a mértékletességet!
Jöhet az ebédről esetleg megmaradt husi, salátával, hal salátával, párolt zöldségek, tojás bármilyen formában (egy jó kis hagymás,paprikás, sonkás rántotta), Sajt, sonkával, zöldséggel; kefir; kőrözött, amit ti készítetek otthon zöldséggel, virsli, mustár, ketchup, majonéz nélkül. A virslit is beleszelhetitek a rántottába, vagy megsütve sajtot szórva rá egyétek, padlizsán krém, ami nagyon finom vajretekkel és paradicsommal.  Olyan szalámik jöhetnek szóba, amik zsírmentesek, soványak, tehát a vastag kolbászok, mint pl. a téliszalámi nem jók. Sajtok közül, amik nem hizlalnak: edami, óvári, anikó, mozzarella, a trappista sajnos hizlal. Természetesen mindent csak kenyér, pékáru nélkül!

Amire figyelni kell még, ha nyugodtan akarsz aludni, hogy a vacsora minimum 3 órával lefekvés előtt történjen. Így a gyomrodnak is adsz időt, hogy a helyére tegye a dolgokat, és te sem fogsz álmatlanul, vagy éppen rémálmok közt forgolódni az ágyadban.

Ezekkel az apró változtatásokkal (főleg ha az újévi fogadalmad egyike az volt, hogy elkezdesz mozogni), és rendszeres sporttal, maximum 2 hónap alatt eltűnik a karácsonyi sütipocakod!

Azok is bátran követhetik ezt az útmutatást, akik ennél több súlyfeleslegtől akarnak megszabadulni. Náluk a folyamat természetesen lassabb lesz, de egészséges, tartós fogyást érnek el ezáltal. További segítségre itt találsz!

Plusz egy tipp:
A nagy ünnepi zabálás utóhatásaitól (mint például: folyamatos éhség érzet, a kevesebb már nem elég, vagy az állandó evés kényszer) is segít megválni ez a módszer. A napi ötszöri étkezés, amiben a (egészséges) nasi is megtalálható, gondoskodik erről, ám a mértékletességet szem előtt tartva mégsem hizlal. Így könnyebben át fogod vészelni azt a rövid időszakot, míg a szervezeted visszaáll a rendes kerékvágásba.  Sok sikert hozzá!

 

Ha tetszett a bejegyzésem és szeretnél értesülni a következőkről is, akkor iratkozz fel blog értesítőmre itt a jobb oldalon!